Szybkie sposoby na dzienny makijaż oka

Witajcie

Szybki makijaż w 15 minut z fajnie podkreślonym okiem?! Możliwe?! Oczywiście…!

Chciałam Wam pokazać szybkie i przede wszystkim sprawdzone patenty na dzienny makijaż oka.

Mam dla Was 4 dzienne look’i zmalowane 4 technikami przy użyciu 4 świetnych palet, które możecie kupić na Kosmetykomania.pl

szybkie sposoby na dzienny makijaż oka

1). „Proste smoky”

makijaż The Balm Nude Tude kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jestBasicowe smoky można zrobić dosłownie w kilka minut. Do tego makijażu użyłam paletki The Balm Nude Tude. Wystarczy, że na całą powiekę ruchomą nałożysz średni, połyskujący brąz. Następnie matowym, średnim brązem rozetrzesz w załamaniu jego granice. Rozświetlasz wewnętrzny kącik i Twoje smoky gotowe. Opcjonalnie możesz przyciemnić czarnym cieniem górną linię rzęs. Proste, prawda?! Ten rodzaj makijażu oka będzie idealny dla posiadaczek dużych oczu (czytaj większej powierzchni ruchomej powieki).

The Balm Nude Tude kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jest2). „Zewnętrzne C”

makijaż Freedom Makeup Pro 12 Audacious 3 kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jestTechnika z tzw. zewnętrznym „C” lub „V” jest najbardziej popularna i jest naprawdę ekspresowa. Do wykonania tego makeup’u użyłam paletki Freedom Makeup Pro 12 Audacious 3. Zmatuj cielistym cieniem cały obszar powieki ruchomej oraz pod brwią. Następnie ciemniejszym odcieniem satynowym (lub matowym) narysuj coś na kształt litery C lub V i rozetrzyj ją prowadząc delikatnie powyżej załamania powieki. Rozświetl wewnętrzny kącik czymś mocno iskrzącym. I już! 😉 Ta technika najbardziej przypadnie do gustu posiadaczkom oczu blisko siebie osadzonych oraz z opadającą powieką.

Freedom Makeup Pro 12 Audacious 3 kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jest3). „Krecha”

makijaż Sleek A new day palette kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jestJesteś fanką kreski na oku, ale nie masz czasu na jej precyzyjne wyrysowanie eyelinerem?! Nie ma problemu… narysuj ją… cieniem! Tutaj posłużyłam mi paletka Sleek A new Day. Potraktuj całą powierzchnię powieki ruchomej i pod brwią cielistym matem. Następnie sięgnij po matowy brąz i wyrysuj kreskę. Pewne „niedociągnięcia” możesz zniwelować delikatnie rozcierając całość. Opcjonalnie rozświetl kącik wewnętrzny, żeby ładnie łapał światło. Możesz wyciągnąć kreskę z jaskółką lub po prostu przyciemnić górną linię rzęs. Ten sposób jest dobry dla osób, które „lubią” naturalny i prosty look.

Sleek A new day palette kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jest4). „Na raz, dwa, trzy…”

makijaż Makeup Revolution Iconic 1 kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jestCoś dla osób, które lubują się w mocniejszym oku, z większą ilością kolorów. Tutaj z pomocą przyszła mi paletka Makeup Revolution Iconic 1. Wybierz trzy kolory od najjaśniejszego (najbardziej rozświetlającego) do najciemniejszego. Następnie nałóż je jeden za drugim zaczynając od wewnętrznego kącika kończąc na zewnętrznym. Ciemny cień w zewnętrzny kąciku dodatkowo rozetrzyj delikatnie prowadząc go w załamaniu. Oczywiście na koniec coś jasnego w samym tylko kąciku oka. Oczko gotowe w kilka minut a efektowne.

Makeup Revolution Iconic 1 kosmetykomania.pl blog kobieta zmienną jestPełnym makijaż w 15 minut jest możliwy… przetestowałam to na własnej twarzy 😉 Mam nadzieje, że ułatwi Wam to w przyszłości wybór „dziennego” oczka?!

W takim razie który dzienniaczek jest Twoim?! 😉 😀

szybkie sposoby na dzienny makijaż oka blog kobieta zmienną jest face

POZDRAWIAM

podpis

Zapisz

10 comments to “Szybkie sposoby na dzienny makijaż oka”
 1. Jak dla mnie wszystkie naprawdę piękne ;). Sama na dzień zazwyczaj tuszuję tylko rzęsy i nakładam szminkę w mocnym kolorze ale jak mam czas i ochotę na oczy, to zazwyczaj wykonuję jeden z zaproponowanych przez Ciebie makijaży. Rzeczywiście fajnie się sprawdzają.

 2. Mój najszybszy makijaż to podkład, brwi – wiadomo 😛 bronzer twarz i załamanie powieki rozswietlacz na twarz gdzie trzeba i na powieki i do kącików też 😛 na sam koniec tusz i tyle 🙂 trochę różu czasem dodaje do tego 🙂

  • Też bardzo dobry i szybki patent! I do tego multiwykorzystanie jednego kosmetyku. W tej notce chciałam pokazać, że nawet pełne wymalowanie oka nie musi być czasochłonne.

 3. Proste i ładnie wykonane 🙂

  Moje sposoby (oko z opadającymi powiekami) trochę podobnie jak u Ciebie – opcja nr 1 – baza pod cienie, na całą ruchomą powiekę coś lekko połyskującego, do tego matowy cień w odcieniu brązu na załamanie powieki i pod dolną linię rzęs.

  Opcja nr 1 – matowy cień w jasnym odcieniu (brzoskwinia, beż) na całą powiekę, na górną linię rzęs bardzo ciemny matowy cień, od ok. 1/3 powieki do kącika zewnętrznego rozszerzony lekko w kreskę, do tego mocno wytuszowane rzęsy. Ewentualnie to samo, ale kreska fluo, bardzo intensywna 🙂

  Opcja nr 3 – nic na powiekę, intensywnie kolorowy tusz na podkręcone rzęsy 🙂

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony tutaj komentarz, Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna :) Chcesz zareklamować swój blog/stronę? Wpisz adres w polu Witryna internetowa, na pewno na nią zajrzę :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.