Makijaż: 90’s Makeup

Witajcie

Makeup w stylu lat 90’s wraca do łask! W tym sezonie inspirujemy się głównie kolorystyką tam tych lat – w szczególności w przypadku ust.

90's makeup makijaż lata 90 worm brown dzienny day makeup matte blog trendy w makijażu jesień 2014Kolorystyka lat 90’s to głównie matowe, bardzo ciepłe brązy (podchodzące pod ceglasty pomarańcz) takiej jak by trochę przybrudzone. W takim makijażu stawiamy albo na oko w takich kolorach albo na usta – ja zrobiłam jedno i drugie.

Zaczynając od oczu. Na całą powiekę ruchomą nakładam jasny, cielisty mat (paletka Sleek Oh So Special, cień Bow). Następnie konturuje załamanie powieki ceglastym brązem (paletka Sleek Vintage Romance, cień Propose in Prague). Górną granicę załamania rozcieram jaśniejszą wersją ceglastego matu (Inglot 102R), a samo załamanie powieki pogłębiam ciemniejszym, czekoladowym brązem (paletka Sleek Oh So Special, cień Boxed). Środek powieki pokrywam cieniem w kolorze kawy z mlekiem (paletka Sleek Oh So Special, cień The Mail). Dolną powiekę podkreślam mieszanką ciemnego oraz ceglastego brązu. Na górnej linii rzęs rysuje prostą kreskę czarnym cieniem (paletka Sleek Oh So Special, cień Noir) i rozcieram brązem (paletka Sleek Oh So Special, cień Boxed).

IMG_0009 IMG_0017 Cała twarz raczej powinna być matowa dlatego użyłam mocno kryjącego podkładu o wykończeniu matowym (Revlon Colorstay #180 Sand Beige). Dodaje jej ciepłego odcienia przy pomocy bronzera (W7 Honolulu Bronzer) i beżowego różu do policzków (W7 The Honey Queen Honeycomb Blusher). Na ustach obowiązkowo matowa szminka w kolorze ciepłego beżu/brązu (Avon Ultra Colour #Matte Nude).

IMG_0006-tileJak Wam się podoba ten trend?!

POZDRAWIAM

podpis

6 comments to “Makijaż: 90’s Makeup”
    • I tu się z Tobą zgodzę. To jest „ciężka” kolorystyka. Tutaj wszystko utrzymałam w tych kolorach, ale jak zrobi się samo oczko albo same usta i połączy się z czymś „żywszym” to będzie lepiej.

    • Tak jak napisałam poniżej: ten look jest totalnie w tej samej kolorystyce, żeby pokazać cały trend, ale wystarczy nosić albo oczy albo usta, a do tego inne dodatki i będzie super.

  1. Mój wpis jest dopieeero z 2017 r., ale mimo to chcę pozostawić komentarz. Wyglądasz cudownie, naturalnie , z klasa , kolory te bardzo podkreślają twoją urodę. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że wyglądasz nawet przecudownie.

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony tutaj komentarz, Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna :) Chcesz zareklamować swój blog/stronę? Wpisz adres w polu Witryna internetowa, na pewno na nią zajrzę :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.