Makijaż: Wakacyjne cieniowanie matem i błyskiem

Witajcie

Dziś iście wakacyjnie! Kolorowo, radośnie, pozytywnie, ale nie tylko…

Przy okazji tego makijażu chciałam Wam pokazać pewien rodzaj „techniki” cieniowania powieki.

makijaż makeup bright color neon color full color makeup beauty blog face

Przeważnie wybieramy 2 lub 3 odcienie z tej samej gamy kolorystycznej, ale różniących się tylko intensywnością (od najjaśniejszego do najciemniejszego).

Świetne cieniowanie można stworzyć także używając dokładnie tych samych kolorów, ale o przeciwstawnym wykończeniu: mat kontra błysk! Dzięki takiemu połączeniu mamy różne faktury, które odmiennie od siebie odbijają światło tworząc iluzję zupełnie różnych kolorów oraz cienia.

makijaż makeup bright color neon color full color makeup beauty blog

Na 1/2 wewnętrznej części powieki ruchomej nakładam błyszczący pomarańcz (Sleek Curacao Palette #Tequila Sunrise). Na pozostałą zewnętrzną połowę aplikuję pomarańcz, ale matowy (Sleek Ultra Mattes v1 Brights Palette #Strike). Tak nałożone cienie rozcieram w załamaniu matową terakotą (Zoeva Cocoa Blend Palette #Freshly Toasted), średnim, ciepłym brązem (Zoeva Cocoa Blend Palette #Substitute for Love), kończąc na cielistym macie pod brwią (Zoeva Cocoa Blend Palette #Ritter Start). Na dolną powiekę do połowy jej długości nakładam matowy, śliwkowy fiolet (Sleek Curacao Palette #Purple Haze). Wewnętrzną jej część rozświetlam błyszczącym fioletem (Technic Electric Beauty Brights Palette). Sam kącik wewnętrzny rozświetlam cytrynowym błyskiem (Technic Electric Beauty Brights Palette). Dla kontrastu i wyrazistości spojrzenia na górnej linii rzęs rysuję kreskę z jaskółką (Golden Rose Precision Liner). Opcjonalnie przyklejam sztuczne rzęsy (Amazing Shine EyeLash #43).

makijaż makeup bright color neon color full color makeup beauty blog eyes

Wakacyjne oko już mamy to czas na resztę twarzy. Mieszam pół na pół kryjący podkład (Revlon Colorstay #150 Buff) z lekkim, rozświetlającym (Lirene No Mask #01 Jasny). Przy pomocy ciepłego bronzera (W7 Honolulu Bronzer) ocieplam i odrobinę konturuję twarz, nadając wakacyjnej opalenizny. Na koniec DUŻO złotego rozświetlacza (Lovely Gold Highlighter) na kości policzkowe, skronie, nos i łuk Kupidyna. Na usta wklepuję palcem odrobinę szminki w soczystym kolorze (Lovely Creamy Color #6) i nakładam dodatkowo zwykły, bezbarwny błyszczyk.

makijaż makeup bright color neon color full color makeup beauty blog face 2

Co sądzicie o takiej technice cieniowania?! Jak byście nie wiedziały jak został wykonany ten makijaż pewnie powiedziałybyście, że jestem tam znacznie więcej kolorów prawda?! 😉

POZDRAWIAM

podpis

6 comments to “Makijaż: Wakacyjne cieniowanie matem i błyskiem”
    • Oj chciałabym robić takie tutki krok po kroku, ale czasu brak, bo takie moje makijaże przeważnie powstają nie specjalnie na bloga a do użytku na co dzień. Żeby zrobić takiego tutka w całości makijaż zajmuje wtedy jakieś 3-4 godziny.

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony tutaj komentarz, Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna :) Chcesz zareklamować swój blog/stronę? Wpisz adres w polu Witryna internetowa, na pewno na nią zajrzę :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.