Tydzień NUD(E)nych makijaży – DZIEŃ 7

Witajcie

Czas na ostatnią propozycję serii „Tydzień NUD(E)nych makijaży”. Przewrotnie nie jest to do końca makijaż nude a sposób jak przejść/spróbować kolorów w makijażu!

To jest mój stary, dobry i sprawdzony sposób jak kolory na dolnej powiece mogą zmienić i ubarwić cały makijaż.

To jest świetna rada dla tych z Was, które chcą:

  • spróbować koloru, ale się go trochę boją
  • dla opadającej powieki lub praktycznie nie widocznej górnej, ruchomej części
  • dla początkujących w makijażu
  • dla urozmaicenia swoich nudnych dzienniaczków

makijaż makeup nude kolorowa dolna powieka propozycje kolorowych makijaż jak zacząć malować się kolorami makijaż z akcentem kolorystycznymPomysł sam w sobie jest banalny! Wystarczy zmalować górną powiekę w kolorach nude (moją bazą we wszystkich makijażach jest wersja brązu ze złotem z postu TUTAJ). Cała zabawa polega na dolnej, kolorowej powiece! Co tam nałożycie zależy już od Was: czy to kolory, które będą pasować do Waszego ubioru, czy też będą podkreślać kolor Waszej tęczówki albo też kolor, na który właśnie macie ochotę.

Możecie nałożyć jeden wyrazisty kolor lub kilka tworząc przejścia kolorystyczne. I wierzcie mi pomimo tego, że cała górną powieka jest taka sama w każdym z tych makijaży – tworzymy coś zupełnie innego, nowego!

cats2

Dolna powieka w fioletach i błękicie – cała notka o tym makijażu TUTAJ

cats4

Dolna powieka w turkusie – baza cień w kremie (Maybelline Color Tattoo #turquoise forever), na to cień (Inglot #436)

cats3

Dolna powieka w zieleniach – wszystkie odcienie pochodzą z paletki Sleek Curacao

cats5POZDRAWIAM

podpisPS. Dajcie znać w komentarzach jak Wam podobała się cała seria i czy w przyszłości tworzyć takie w innych tematach?!

6 comments to “Tydzień NUD(E)nych makijaży – DZIEŃ 7”
  1. Wyglądają pięknie, ale sprawdzałam, i u mnie nie wyjdzie to nigdy dobrze, efekt optyczny całkowitego zamknięcia i zmniejszenia oka, ale żeby się nie poddawać 😉 próbowałam też z bardzo, bardzo cienką kreseczką na dolnej powiece, właściwie zagęszczeniem rzęs, lekko roztartą i to ewentualnie może być. Tak więc zazdroszczę, że ty tak możesz 🙂 Zestawienia kolorystyczne jak zwykle super!

    • A może to jest kwestia tylko przyzwyczajenia?! Albo użycia odpowiedniej wielkości pędzelka (niektórzy mają bardzo wąską dolną powiekę) lub ciemniejszego koloru w zewnętrznej części, a pozostałe 2/3 potraktować czymś bardzo jasnym.

      • Masz rację, jasny/jaskrawy cień na 2/3 od wewnętrznego kącika i coś ciemniejszego na zewnętrzny kącik – jutro wypróbuję 🙂 (do tej pory przeważnie zostawiałam te 2/3 tylko lekko pociągnięte „przeciągniętym” cieniem albo jakimś jasnym, ale neutralnym). Do dolnych powiek używam najmniejszych pędzelków, np. ukośnego z zestawu dwóch podwójnych pędzli Eco Tools (nie wiem, czy one mają jakiś numerek – na pędzlach nie widnieje), albo małego języczka Inglota 13P, czy nawet P96 Deni Carte Prestige jak do linera (swoją drogą polecam ich linię pędzli Prestige, są moim zdaniem rewelacyjne). Mam dość głęboko osadzone oczy i niestety opadającą powiekę, mocne obramowanie oka dookoła daje efekt taki, jak u katOsu na jednym z jej ostatnich filmików 🙂 Nic nie da gadanie, jutro wypróbuję kombo granat na sam zewnętrzny kącik, szaroniebieski na 1/3 i na 2/3 złoty, a góra stonowana zimne brązy 🙂 i wtedy się okaże. Dzięki za radę!

Bardzo dziękuję za każdy pozostawiony tutaj komentarz, Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna :) Chcesz zareklamować swój blog/stronę? Wpisz adres w polu Witryna internetowa, na pewno na nią zajrzę :)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.